0242 782 48 47
HAKKIMIZDA

Tesisimiz 2018 yılında yenilenen yüzü ile hizmet vermeye başlamıştır . Otelimiz 3200 m2 alana kurulmuştur. Denize 400 metre mesafedir. Alanya merkeze 13 km, Konaklı merkeze 100 metredir. Tesisimiz 2 ayrı bloktan oluşmaktadır. Kaydıraklı olmak üzere 2 adet ayrı büyük yüzme havuzuna ve 2 adet ayrı çocuk havuzuna ev sahipliği yapmaktadır. Kaliteli hizmeti, güleryüzlü servisi, spor ve aktiviteleri ile siz misafirlerimize hoş bir tatil imkanı sunmaktayız. 

 HAVUZ-PLAJ

Tesisimize ait 400 metre kum ve çakıldan oluşan özel plajımız vardır.

Tesisimizde 2 adet havuz bulunmaktadır.

200 m2 büyüklüğünde 1.40 cm derinliğinde 1 adet yetişkin havuzu,

100 m2 büyüklüğünde 1.40 cm derinliğinde 1 adet kaydıraklı havuz

 10 m2 büyüklüğünde 40 cm derinliğinde ve

 8  m2 büyüklüğünde 40 cm derinliğinde çocuk havuzlarımız vardır.

 Havuzlarımızda ve plajımızda şezlong ve şemsiye ücretsizdir.

 Plaj havlusu girişte ücretsiz, sonraki değişim 5 TL'dir.

 

 

 YİYECEK-İÇECEK HİZMETLERİ

Herşey Dahil              
               
Sabah Kahvaltısı : 07.00-10.00          
Öğle  Yemeği : 12.30-14.00          
Akşam Yemeği : 19.00-21.00          
Çay Saati : 16.30-17.30          
Gözleme Saat : 10.30-16.00          
               
Havuz Bar : 10.00 - 22.00          

Plaj Bar

Hamburger, gözleme ve alkolsuz içecekler servis edilir.

: 10.00 - 18.00          
Lobby Bar   11:00-22:00          
Barlarımızda; sıcak içecekler, gazlı içecekler, konsantre içecekler, yerli alkollü içecekler
 (Votka, Cin, Şarap, Bira) ücretsiz servis edilmektedir. Alkol içecek servisi 11.00 da başlar
               EĞLENCE VE SPOR

Animasyon ekibi

Soft Animasyon

Bilardo

Dart

Temalı geceler

Okey takımı

 

 SPA-HAMAM&SAUNA-FITNESS CENTER

SPA

HAMAM (ÜCRETSİZ)

SAUNA (ÜCRETSİZ)

MASAJ ÇEŞİTLERİ (ÜCRETLİ)

 

 ULAŞIM

Antalya Merkeze Mesafe 121 km 

Alanya Merkeze Mesafe 10 km

Alanya Otogara Mesafe 12 km

Gazipaşa Havalimanına Mesafe 55 km

Antalya Havalimanına Mesafe 110 km

Toplu Taşıma Araçlarına Mesafe 10 m

 ODA ÖZELLİKLERİ

 • 22 m2
 • Mini Bar
 • Bahçe Manzaralı
 • Balkon
 • Deniz, Yandan Deniz havuz veya bahçe manzaralı
 • Duman Dedektörü
 • Duşakabin
 • Emanet Kasa
 • Seramik Zemin
 • French Bed (Çift Kişilik Yatak)
 • İki Ayrı Yatak
 • İnternet*
 • LCD / Plazma TV
 • Makyaj Masası
 • Saç Kurutma Makinası
 • Şampuan, sabun 
 • Split Klima
 TEMİZLİK SERVİSİ

 • Tüm çalışanlarımız salgın ve hijyen konusunda özel eğitim almıştır.
 • Personelimiz size hizmet ederken yerine ve hizmete göre maske eldiven veya yüz siperliği gibi koruyucu malzemeleri kullanmaktadır.
 • Tüm personel alanlarımızda genel kullanım alanlarında olduğu gibi hijyen standartları ve uygulamaları aynı şekilde ve titizlikte yapılmaktadır.
 • İşletmemizde gıda üretim ve mutfak alanlarında hijyen bariyerleri sterilizasyon cihazları, el ve vücut hijyeni için gerekli alet ve ekipmanlar bulundurulmaktadır.
 • Mutfakla ilişkili alanların, mutfakta kullanılan her türlü ekipmanların, tezgah ve saklama alanlarının temizlik ve hijyeni düzenli olarak sağlanmaktadır.
 • Hergün oda temizliği yapılmaktadır.
 • Her 2 günde 1 kez çarşaf değişimi ve her gün havlu değişimi yapılmaktadır.DİĞER FAALİYETLER VE HİZMETLER

 

Bilardo ÜCRETSİZ

Dart ÜCRETSİZ

Temalı geceler ÜCRETSİZ

Okey takımı ÜCRETSİZ

Ortak ve genel alanlarda ücretsiz internet hizmeti vardır.EKSTRA (ÜCRETLİ HİZMETLER)

 

 • Transfer Hizmeti 
 •  Kese & Köpük
 •  Masaj
 •  Nargile 
 •  Derici 
 •  Araç KiralamaİPTAL SİGORTASI

→ İptal Sigortası yaptırılırsa eğer, iade bedeli 10 gün içerisinde, hangi yöntemle ödeme yaptıysanız aynı şekilde hesabınıza aktarılır.

→ İptal Sigortası yaptırılmazsa eğer, 1 ay içerisinde hangi yöntemle ödeme yaptıysanız aynı şekilde hesabınıza aktarılır.

Tatil rezervasyonu yaparken konaklama hizmetinin yanında satın alacağınız Rezervasyon İptal Sigortası ile koşulsuz iptal hakkına sahip olabilirsiniz.

Seçili otellerde geçerli olan Rezervasyon İptal Sigortası’nın koşulları ise şöyle; otel rezervasyon bedelinin 3000 TL’ye kadar olan işlemler için sigorta bedeli 50 TL’dir.  Rezervasyon iptalinde, konaklama ücretinin tamamı iade edilirken sigorta ücreti iade edilmez. Sigorta yalnızca otel konaklamasını kapsar, rezervasyonla beraber alınan uçak biletleri ise sigorta kapsamında değildir. 

İptal & İade Prosedürü

İptal & İade Prosedürü

1- Ödemeler

1/a- Kayıt esnasında rezervasyon bedelinin tamamı Acente’ye ödenmesi gerekmektedir. Anılan süreler içinde belirtilen ödemelerin gerçekleştirilmemesi halinde yapılan rezervasyon (lar) iptal edilerek, toplam rezervasyon bedelinin P (yüzde elli)’si cayma tazminatı olarak tüketiciye fatura edilir.

1/b- İndirimli hizmet satın alan (rezervasyon yaptıran) tüketici, toplam tutarın tamamını kayıt esnasında ödemekle yükümlüdür.

1/c- Erken rezervasyon ve kampanyalı rezervasyonlarda rezervasyon bedelinin tamamı, rezervasyon esnasında ödenmesi gerekmektedir. Cayma tazminatı I/A maddesi ile aynıdır.

2 - İptal  & Devir

Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması, otelin short a düşmesi veya belirli sebeplerle otelin rezervasyon kabul etmemesi ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, iktisadi ve idari krizler, öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal veya tehir edebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

2/a- Tüketici, hizmetin başlamasına 30 gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde, ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir.

2/b- Tüketici, hizmetin-konaklamanın başlamasından 30(otuz)-15(onbeş) gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde toplam rezervasyon bedelinin 5 (otuzbeş)'ini, 15 (onbeş) -7 (yedi) gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde toplam rezervasyon bedelinin P (elli)'sini,   7 (yedi)günden daha az bir süre kala ise tamamını acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.

2/c- Tüketici, indirimli satış döneminde satın almış olduğu Erken Rezervasyon İndirimli Ürününü herhangi bir sebeple iptal ettirmek isterse,iptal sigortası yaptırmamış ise gezi bedelinin tamamını  AD SEYAHAT TURİZM PAZARLAMA SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ. ödemeyi kabul eder ve taahhüt eder.

2/d- Tüketicinin, kendisi veya birinci derece akrabalarının 10 (on) günlük mutat iştigaline engel olan rahatsızlıkları veya ölümlerini tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi kurul raporu ile hizmetin başlamasından önce yazılı ibrazı, iptal/devir maddelerinin istisnasıdır.

2/e- Tüketici, hizmetin başlamasına tam 7 (yedi) gün öncesine kadar rezervasyonunu istediği kişiye devredebilir. Devralan kişi, bakiye ve devir sebebiyle doğan tüm masraflardan devreden ile beraber sorumludur. Tüketici, tüm İptal/devir taleplerini yazılı olarak hizmetin başlangıcından önce acenteye sunmakla yükümlüdür.

2/f- Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete-konaklamaya iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; acente tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri 24 (yirmidört) saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

2/g- Acente gerekli gördüğü durumlarda Tüketiciye bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıtlarını aldığı rezervasyonları hizmetin başlamasından önce kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sürede veya hizmet-konaklama sırasında acente hizmet kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Tüketici bu değişiklik ve iptalleri haklı nedenlerle kabul etmediği takdirde, rezervasyonunu iptal edip, tüketilmeyen hizmet bedellerini iade alma hakkına sahiptir.ÇOCUKLARA ÖZEL

Çocuk Parkı 

Çocuk Oyun Alanı

Çocuk Aktiviteleri

 

10 m2 büyüklüğünde 40 cm derinliğinde ve

8  m2 büyüklüğünde 40 cm derinliğinde çocuklar için havuz

 

0-12 Yaş İlk Çocuk Ücretsiz 

0-12 Yaş İkinci Çocuk %50 İndirimliOTEL TRANSFER

Havalimanından havaş servisleri (ÜCRETLİ)

Otel tarafından talep edilen transfer ücretleri :

0-2 Yaş Ücretsiz

7 Gün ve Üzeri Konaklamalarda Transfer Ücretsizdir.

Gazipaşa Havalimanı - Otelimize Kişi Başı : 35 TL

Antalya Havalimanı - Otelimize Kişi Başı    : 65 TLBALAYI KONSEPTİ

Balayı Misafirleri için;

Oda süsleme, Bornoz ve Terlik, Meyve sepeti ve Şarap servisleri vardır. (ÜCRETSİZ)COVİD ÖNLEMLERİMİZ

Değerli Misafirimiz,

Solis Beach Hotels’e Hoş geldiniz.

 

Dünya Sağlık Örgütü 11 Mart 2020 tarihinde Korona (Covid-19) nedeni ile pandemi ilan etmiştir. Bu tarihten itibaren dünya genelinde alınan önlemler artırılmıştır.

Tesisimizde, Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü (WHO) genelgeleri ve tavsiyelerine birebir uyulmaktadır.

 

Solis Beach Hotel olarak, kurulduğumuz günden bu yana, otel misafirlerimizin sağlığı ile ilgili bütün gereklilikleri uluslararası standartlarda eksiksiz bir şekilde yerine getiriyoruz. Hijyen uygulamalarımız uluslararası bağımsız bir kuruluş olan ISIS (Uluslararası Sağlık Denetleme Servisi) tarafından her ay denetlenmekte ve sertifikalandırılmaktadır. Hijyen sertifikalarımıza ve işletmemizde Covid-19 nedeniyle uygulamakta olduğumuz hijyen uygulamalarına web sayfamızdan  ulaşabilirsiniz.

Otelimizde kaldığınız süre içerisinde, bu rehberde belirtilen bilgiler doğrultusunda hareket etmenizi; hem kendi sağlığınız hem de sizinle birlikte otelimizde kalan diğer misafirlerimizin ve size hizmet eden çalışanlarımızın sağlığını korumak amacıyla uymanızı rica ederiz.

 

BİLGİLENDİRME REHBERİ

ODANIZ

 

 • Odanız dezenfekte özelliği olan ürünlerle temizlenmiştir, bu işlemlerin ardından odanız tarafınıza ‘‘ilk kullanan’’ olarak teslim edilmiştir.
 • Odanızda bulunan sabun, şampuan, duş jeli gibi ürünler tek kullanımlık olup, sizin dışınızda kimse tarafından kullanılmamaktadır.
 • Odanızın günlük temizliği personelimiz tarafından maske ve tek kullanımlık eldiven kullanılarak yapılır.
 • Günlük oda temizliği veya mini barınız için odanıza girilmesini istemiyorsanız bu hizmeti arzu etmediğinizi lütfen resepsiyona bildiriniz.

 

GENEL KULLANIM ALANLARI

 

 • Tüm alanların temizliği, yüzeyin niteliğine göre standartlara uygun dezenfeksiyon malzemeleri kullanılarak uygun sıklıkta yapılmaktadır.
 • Restoranlar, toplantı salonu, lobby, resepsiyon alanı, eğlence ve animasyon alanı, barlar ve satış üniteleri, havuz çevresi ve kıyıda bulunan – şezlong grupları dahil tüm genel kullanım alanları sosyal mesafe planına uygun olarak düzenlenmiş; sosyal mesafeye ilişkin gerekli önlemler alınmış, gerekli işaretlemeler yapılmıştır. Bu alanlara plana uygun kapasiteden daha fazla misafir kabul edilmeyecektir.
 • Tüm genel kullanım alanlarında yeterince el dezenfektanı veya antiseptiği bulundurulmaktadır.
 • Fitness salonumuzda güvenli kullanımın sağlanabilmesi için rezervasyon sistemi uygulanmakta, aynı anda kullanacak kişi sayısı ve süresi sosyal mesafe planına uygun olarak düzenlenmektedir. Bu alanlarda her kullanımdan sonra standartlara uygun hijyen malzemesi ile kullanım alanları ve ekipmanların temizliği tarafımızdan yapılmaktadır.
 • Plaj – havuz havluları kapalı poşetler içinde görevli personelimiz tarafından kullanımınıza sunulmaktadır.
 • Yiyecek – içecek hizmeti verilen ünitelerimizde masalar arası mesafe 1.5 metre olarak düzenlenmiştir.

 

PERSONELİMİZ

 

 • Tüm çalışanlarımız salgın ve hijyen konusunda özel eğitim almıştır.
 • Personelimiz size hizmet ederken yerine ve hizmete göre maske eldiven veya yüz siperliği gibi koruyucu malzemeleri kullanmaktadır.
 • Tüm personel alanlarımızda genel kullanım alanlarında olduğu gibi hijyen standartları ve uygulamaları aynı şekilde ve titizlikte yapılmaktadır.
 • İşletmemizde gıda üretim ve mutfak alanlarında hijyen bariyerleri sterilizasyon cihazları, el ve vücut hijyeni için gerekli alet ve ekipmanlar bulundurulmaktadır.
 • Mutfakla ilişkili alanların, mutfakta kullanılan her türlü ekipmanların, tezgah ve saklama alanlarının temizlik ve hijyeni düzenli olarak sağlanmaktadır.

 

SİZDEN BEKLEDİKLERİMİZ

 

 • Asansörleri aynı odada birlikte kaldığınız kişilerle kullanabilirsiniz. Asansörde sizinle birlikte kalmayan başka bir misafir var ise lütfen bir sonraki asansörü bekleyiniz. Yakın katlar için asansör kullanmak yerine, merdivenleri de kullanabilirsiniz.
 • Tesis içinde hareket ederken sosyal mesafeyi korumaya azami dikkat ediniz. Otel yönetimi tarafından konulmuş olan işaretlere uyunuz.
 • Masalar arasında bırakılan 1.5 metrelik mesafeyi bozmayınız.
 • Şezlonglar arasındaki mesafeyi değiştirmeyiniz.
 • Kendinizde veya tanıdığınız diğer misafirlerimizden birinde Covid-19 semptomları görüyorsanız derhal resepsiyona haber veriniz, resepsiyon sizin için Çevre ve Sosyal Hizmet Temsilcimiz ve sağlık hizmetleri kuruluşları ile iletişime geçerek irtibatınızı sağlayacaktır.
 • Covid-19 önlemleri kapsamında gerektiği zaman kullanabilmeniz için dezenfektan, maske ve eldiven gibi koruyucu malzemeler resepsiyondan, kat hizmetlerinden ve oda servisinden günün her saatinde ücretsiz olarak temin edebilirsiniz.  
 • Covid-19 virüsü konuşma ve dokunmanın yanı sıra burun, ağız, göz vs. temasları ile geçebilmekte, belirli bir süre havada asılı kalabilmekte ve temas edilen yüzeyde yaşayabilmektedir. Bu nedenle ellerinizi sık sık bol su ve sabunla yıkamanız gerekmektedir. Lavabolara uzak olmanız halinde sizin için hizmet ünitelerimizin bulunduğu yerlere el dezenfektanı cihazları tarafımızca konulmuştur.
 • Dezenfektan ve maske kullanımı gibi önlemlerin alınması halinde bile koşma, spor yapma, bisiklete binme, yüzme gibi farklı etkinliklerin farklı sosyal mesafe ihtiyacı ve farklı önlemler gerektirdiğini hatırlatırız.
 • Otelde ve otel içindeki hizmet ve başka işletme birimleri (spa, kuaför, kuyumcu, market vs. gibi) ile otel dışında katılacağınız etkinlik, ulaşım, yemek, gezi, tur, uçuş, fotoğraf çekimi, konser, tekne spor, jogging, trekking vb. gibi etkinliklerde de bütün önlemleri almanız, bu etkinliklere katılım ile ilgili oteli kesinlikle öncesinde bilgilendirmeniz gerekmektedir. Bu etkinliklerden sonra Covid-19 ve başka salgın hastalıklarla ilgili kendinizde herhangi bir belirti ya da semptom gördüğünüzde bunu derhal otel yönetimine bildirmelisiniz. Böyle bir durumda resepsiyon sizin için Çevre ve Sosyal Hizmet Temsilcimiz ve sağlık hizmetleri kuruluşları ile iletişime geçerek irtibatınızı sağlayacaktır.
 • Covid-19 dâhil tüm bulaşıcı hastalıklarla ilgili bulgu, bilgi, semptomları gizlemeniz ve otel yönetimine haber vermemeniz ya da önlemlere uymamanız halinde yasal yükümlülüklerinizin olabileceği konusunu tekrar hatırlatırız.

 

Dikkatle okuduğunuz ve başta kendi sağlığınız olmak üzere, diğer misafirlerimizin ve çalışanlarımızın sağlıklarını korumak için uyacağınız tedbirler için teşekkür ederiz.

"T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı Covid -19 normalleşme sürecinde Dünya Sağlık Örgütü, T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı, T.C Sağlık Bakanlığı ve yerel otoritelerin aldığı kararlar nedeni ile tesis; hizmet anlayışında değişkenlik hakkını saklı tutar."

"T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Covid -19 genelgesine istinaden sportif aktiviteler mevzuata uygun hareket edilerek açık/kapalı olabilir."SAĞLIK HİZMETİ

7/24 talep edildiği taktirde anlaşmalı olduğumuz sağlık kuruluşlarına ulaşabilrsiniz. (ÜCRETLİ)WhatsApp ile iletişime geç